رویان رسا الکترونیک
LOADING

تست عملکرد موتور چراغ خودرو

 

دستگاه های تست و اندازه گیری

تست دوام لامپ
تست فتومتریک چراغ خودرو

تست نشتی

تست چراغ عقب خودرو

تست عملکرد موتور چراغ خودرو
تست وایرست

معرفی دستگاه :

در خودروهای امروزی ، موتور چراغ خوردو (Leveler) به یکی از اجزاء مهم در چراغ تبدیل شده، Leveler  قطعه ای است الکترو مکانیکی که خود از قطعات مختلفی ساخته شده است. این قطعه نیز مانند سایر قطعات نیازمند تست و بررسی عملکرد است.دستگاه تست موتور چراغ خودرو با شبیه سازی نیروهای مکانیکی که توسط مکانیزم چراغ به Leveler اعمال می شود عملکرد آن را از نظر الکترونیکی و مکانیکی مورد بررسی قرار داده و در صورت تشخیص عیوبی همچون سرعت پایین جابجایی ،عدم قرارگیری شفت در هر یک از موقعیت های استاندارد و عدم پایستاری (Stability) قطعه معیوب را مشخص کرده ومشکل آن را بر روی صفحه نمایشگر ثبت می نماید.


کنترلر:
با فشردن کلید استارت کنترلر شفت موتور را به پایین ترین نقطه برده سپس با اعمال ولتاژ نقاط استاندارد ، سرعت حرکت موتور،عدم قرارگیری شفت در هر یک از موقغیت های استاندارد و عدم پایستاری قطعه معیوب را مشخص و بر روی نمایشگر به نمایش در خواهد آورد.درحرکت موتور به جلو وعقب کنترلر فشاری معادل 10 نیوتون را توسط سیلندر پنوماتیمی به شفت موتور وارد می نماید.کنترلر مجهز به پروفایل تست بوده و توانایی انجام تست دوام موتور را دارد.

سنسور اندازه گیری موقعیت:
این سنسور به کنترلر متصل شده و کنترلر اطلاعات مربوط به سرعت،موقعیت و پایستاری را محاسبه می نماید.
تنظیم کننده فشار بر روی شفت موتور:
این تنظیم کننده،رگولاتور فشار پنوماتیکی با دقت تنطیم 0.1 بار بوده که توسط ان می توانید فشار وارده بر روی شفت موتور را بر حسب نیوتون تنطیم نمایید.


_